SKANDAL: Ramushi gazetarit Serb: Nuk jemi Musliman, Kam vizituar kishën, mbiemri im i lasht ka qene GJOKOVIQ (VIDEO)

0
447

Kryemnistri Kosovarë Ramush Haradinaj ka vazhduar të nënçmoj fenë Islame në intervista të ndryshme,
Së fundmi në intervistën e dhënë për televizionin Beogradas “Happy” TV gazetarit Serb mes tjerash i ka thënë se:
“Ne nuk jemi Musliman”, “Kam respekt për Ortodoxizmin”, “Kam vizituar edhe Kishat Serbe”, “Ua kam uruar Bozhiqin Serbve”, “Shqiptarët jetojnë si Krishterë”, “Ne jemi Katolik, edhe familja ime është Katolike, mbiemri ynë ka qenë Gjoka si teniseri juaj Novak Gjokoviç” etj.
Kryeministri haradinaj gjat gjith intervistës ka qenë i nënçmuar nga gazetari Serb, për ta shikuar pjesën e intervistës ku Ramushi nënçmon Islamin shikone nga minuta 49:00.
Kliko me poshte dhe shiko videonn

 

 

 

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here